CHOROBA ZWYRODNIENIOWA STAWÓW

Choroba zwyrodnieniowa stawów inaczej osteoartoza to najczęstsza choroba układu ruchu. Charakteryzuje się postępującym schorzeniem stawów takim jak degradacja tkanki stawowej oraz uszkodzeniem sąsiadującej z nią warstwy kości. Choroba zwyrodnieniowa stawów prowadzi do zaburzenia jakościowego i ilościowego chrząstki stawowej, co skutkuje utratą stabilności w stawie. Ze względu na zwiększenie się liczby chorych została uznana za chorobę cywilizacyjną. Choroba zwyrodnieniowa stawów objawia się narastającym bólem w stawie, uczuciem sztywności oraz ograniczenie ruchomości w stawie.

DLACZEGO KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Kwas hialuronowy jest naturalnym elementem płynu maziowego w stawach, a jego właściwości nadają płynowi maziowemu właściwą (odpowiednią) sprężystość i lepkość. Kwas hialuronowy w mazi stawowej odpowiada za prawidłowe nawilżania powierzchni chrząstek stawowych. Zapewnia odpowiednią ruchomość w stawie oraz jest czynnikiem amortyzującym podczas aktywności fizycznej. Kwas hialuronowy oprócz właściwości smarujących zapewnia substancje odżywcze chrząstce stawowej.

 

 

DOSTAWOWE PODANIE KWASU HIALURONOWEGO

W wyniku urazów stawów oraz choroby zwyrodnieniowej dochodzi do zmniejszenia zawartości i pogorszenia jakości kwasu hialuronowego w płynie maziowym. Oznacza to dolegliwości bólowe w obrębie stawu oraz zaburzenia jego czynności. Dostawowe podanie kwasu hialuronowego przywraca właściwości poślizgowe (smarujące) i amortyzujące płynu maziowego. Uzupełnienie mazi stawowej przez dostawowe wstrzyknięcie kwasu hialuronowego łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza sztywność oraz poprawia zakres ruchomości stawów.

 

 

CO TO JEST HYA-JOINT? / HYA-JOINT PLUS? ?

HYA-JOINT? / HYA-JOINT PLUS? to linia preparatów opracowana na podobieństwo kwasu hialuronowego naturalnie występującego w płynie maziowym w zdrowym stawie.

HYA-JOINT? / HYA-JOINT PLUS? zawiera wysoce oczyszczony kwas hialuronowy.

Dostawowe podanie kwasu hialuronowego HYA-JOINT? / HYA-JOINT PLUS? poprawia lepkość i elastyczność mazi stawowej, smaruje powierzchnie stawowe. HYA-JOINT? / HYA-JOINT PLUS? pozwala uzyskać większą ruchomość stawu oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe w chorym stawie.

Efekty kuracji HYA-JOINT? / HYA-JOINT PLUS? utrzymują się przez wiele miesięcy. Pozytywne działanie kwasu hialuronowego potwierdzono w wielu badaniach klinicznych. U większości pacjentów dochodzi do znacznej poprawy oraz ustąpienia dolegliwości.

 

 

DLACZEGO HYA-JOINT PLUS? ?

KOMFORT ? BEZPIECZEŃSTWO ? SKUTECZNOŚĆ

 

HYA-JOINT ? – dowiedz się więcej      HYA-JOINT PLUS ? – dowiedz się więcej